lensoptik

Sepetim

Toplam 0,00 TL

Satın Al

YAZIN YENİ MAKYAJ TRENDLERİ

YAZIN YENİ MAKYAJ TRENDLERİ

 

Yaz aylarında makyaj yapmak oldukça zor bir iş. Bronz bir tene sahipseniz aslında ufak ipuçları ile mükemmel bir görünüm  elde edebilirsiniz.

Sezonun trend renklerinizi takip edin. Canlı ve renkli rujlar tercih ederek tüm dikkati üzerinize çekebilirsiniz.  Örneğin, fuşya ya da kırmızı tonlarını tercih edebilirsiniz.

Cilt makyajına başlamadan önce mutlaka bir nemlendirici kullanın. Açık pembe ya da şeftali tonlarında bir allığı kullanarak elmacık kemiklerinize uygulayabilirsiniz. Cildinizde doğal ve ışıltılı bir parlaklık yakalayabilirsiniz. Makyajım olmadan havuz ya da denize giremem diyenlerdenseniz mutlaka bir suya dayanıklı bir maskara tercih edin. Böylece akma riski olmadan güzel ve çekici bakışlara sahip olabilirsiniz. Ayrıca suda akmayan sedef farları da tercih ederek ufak dokunuşlar yapabilirsiniz.

 

Lens kullanırken nasıl makyaj yapılmalı

 

Bakışlarınızı değiştirmek ve kendinize farklı bir tarz yaratmak için renkli lensleri tercih edebilirsiniz.  Gözler yüz kısmında en çok ilgi çeken odak noktasıdır.  Renkli lens kullanarak hem derin bakışlara sahip olabilir hem de güzelliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

Göz farı kullanacaksanız, kremli veya nemlendiricili olanları tercih etmenizde yarar vardır. Toz farlar gözünüze kaçabilir ve lensinize leke yapabilir.

Pudra kullanırken toz olanlarının yerine kompakt (sıkıştırılmış) pudra kullanın.

Eye liner’ı alt gözün iç kısmına sürmemenizde yarar var. Yumuşak uçlu eye liner tercih edebilir ve gözün üst yüzeyine uygulayabilirsiniz.

Rimel kullanırken mikro elyaflar barındıran rimelleri tercih etmemelisiniz. Bu gözünüze kaçarak lensinize zarar verebilir.

Bakışlarınızla kendinize yeni bir imaj oluşturun.